Get Adobe Flash player
Imieniny
: Ludomira Benedykta
Ścieżka powrotu
Strona główna
Rekrutacja 2018/2019
Kontakt

Przedszkole Miejskie nr 4

Fantazja w Łukowie


os. L. Klimeckiego 14
tel. 25 798 32 21
Logowanie
Szukaj

postheadericon Łukowska Moc Kultury - Moja Niepodległa

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w cyklu wydarzeń pod hasłem Łukowska Moc Kultury „Moja Niepodległa” związanymi z obchodami Święta 11 listopada.

Przedszkolaki z sukcesem zaprezentowały swoje umiejętności i wiedzę nt. historii w: konkursie wokalnym, recytatorskim  plastycznym. W konkursie recytatorskim zwyciężył Alan z grupy "Dzwoneczki" recytując wiersz "Polske skarby". W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajął Błażej z grupy "Krasnoludki". W konkursie wokalnym laureatem został Adam z grupy "Muchomorki" prezentując piosenkę.

Poprawiony (niedziela, 26 listopada 2017 15:34)

 

postheadericon Spotkanie z ornitologiem

Na początku listopada nasze przedszkole odwiedził doświadczony sokolnik, hydrobiolog i ornitologiem razem z drapieżnym ptakami. Podczas spotkania opowiedział o swojej pracy oraz o życiu i zwyczajach drapieżnych ptaków. Dzieci podziwiały z bliska jastrzębia, sokoła i sowę zwracając uwagę na  różnice pomiędzy nimi.  Gość zaprezentował dzieciom cichy lot sowy, która przeleciała ponad ich głowami. Chętne mogły potrzymać rękawicę na której siedziała sowa. Ta niesamowita lekcja przyrody na długo zapadnie dzieciom w pamięci.

Poprawiony (niedziela, 26 listopada 2017 15:37)

 

postheadericon Wierszobranie

Dnia 25.10.17r. dzeci z naszego przedszkola wzięły udział w XVII Powiatowym Turnieju Recytatorskim dla Przedszkolaków „Moje Małe Wierszobranie” organizowanym przez Łukowski Ośrodek Kultury.

Swoje krasomówcze umiejętności bez tremy zaprezentowały dzieci: Michał z grupy "Krasnoludki", Jakub z grupy "Biedroneczki"  Lena z grupy "Dzwoneczki". Chłopcy zaprezentowali w duecie wiersz "Odlot szpaków". Lenka wyrecytowała wiersz pt. "Idzie jesień kolorowa". Występy dopełniły doskonale dobrane do tematu wierszy przebrania. Mali artyści nagrodzeni zostali przez publiczność gromkimi brawami, a przez organizatorów przeglądu pamiątkowymi dyplomami i słodkim upominkiem.

Poprawiony (wtorek, 21 listopada 2017 18:24)

 

postheadericon Ratownik medyczny u "Dzwoneczków"

W październiku dziec z grupy "Dzwoneczki" gościły pana Krystiana - ratownika medycznego.

Gość opowiedział dzieciom na czym polega jego praca i co trzeba zrobić, aby zostać ratownikiem   medycznym. Rozmawiał  z dziećmi na temat najczęściej występujących zagrożeń dla życia i zdrowia, które mogą pojawić się w najbliższym otoczeniu. Przestrzegał przed zabawami w niedozwolonych miejscach, z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Zapoznał również dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, pokazał w jaki sposób opatruje się rany, robi sztuczne oddychanie i przypomniał numery alarmowe.

 

postheadericon Uroczystość "Pasowania na przedszkolaka"

Październik to miesiąc pełen wrażeń dla najmłodszych dzieci z grupy "Motylki" z powodu uroczystości "Pasowania na przedszkolaka".

Podczas uroczystości Motylki w pięknych, kolorowych strojach zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.

Poprawiony (sobota, 11 listopada 2017 15:37)

Więcej…

 

postheadericon Pszczółki w projekcie edukacyjnym "Pocztówka z przedszkola"

Dzieci z grupy Pszczółki biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Pocztówka z przedszkola”. Celem projektu jest wymiana pocztówek i listów z innymi przedszkolami na terenie całej Polski. Dzięki udziałowi w projekcie przedszkolaki poznają najdalsze zakątki Polski i wzbogacają swoją wiedzę na temat naszego kraju. Dzieci nawiązały już kontakt z kilkoma przedszkolami z całej Polski a otrzymane od rówieśników pocztówki umieszczają na mapie. Niezbędnym elementem akcji była wizyta na poczcie aby wysłać listy do zaprzyjaźnionych przedszkoli.

Poprawiony (niedziela, 26 listopada 2017 15:39)

 

postheadericon Tak się bawią dzieci !!!

O tym, że do dobrej zabawy naprawdę nie potrzeba wiele przekonały się dzieci z grupy „Muchomorki”. W środę 18.10.2017 czterolatki spędziły w przedszkolu dzień bez zabawek. Z dostarczonych materiałów (pudełka, kartony, rolki, pojemniki, słomki, korki, itp.) dzieci tworzyły własne zabawki. Z pomocą pań powstały m.in.: dom dla lalek, robot, samochody, akwarium, kasztanowa gra, lornetki, smok, lalki... Przedszkolaki były zachwycone!

Poprawiony (czwartek, 02 listopada 2017 16:59)

 
Linki

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj126
mod_vvisit_counterWczoraj35