Get Adobe Flash player
Imieniny
: Juliusza Lukasza
Ścieżka powrotu
Strona główna
Rekrutacja 2018/2019
Kontakt

Przedszkole Miejskie nr 4

Fantazja w Łukowie


os. L. Klimeckiego 14
tel. 25 798 32 21
Logowanie
Szukaj

postheadericon Robimy karmnik

Dzieci z grupy „Muchomorki” rozmawiały na temat dokarmiania ptaków w czasie zimy. Przedszkolaki wiedzą, że szczególnie zimą należy dokarmiać ptaki. Dlatego też z pomocą Pani Ani -mamy Łukaszka zrobiły karmnik dla ptaków wykorzystując materiał wtórny- plastikową butelkę. Dzieci regularnie napełniają przedszkolny karmnik. Serdecznie dziękujemy Pani Ani!

Poprawiony (niedziela, 11 marca 2018 21:58)

 

postheadericon Przedszkolaki w salonie krawieckim

Dnia 8.03 dzieci z grupy "Biedroneczki" odwiedziły salon krawiecki "Magdalenka". Przedszkolaki poznały zawód krawcowej i obejrzały narzędzia, którymi się posługuje. Pani Magda- właścicielka salonu przedstawiła dzieciom etapy powstawania ubrań tj. mierzenie klienta, wykrojenie wzoru, zszywanie, prasowanie, obrzucenie na owerloku. Dzieci z wielkim zaciekawieniem obserwowały pracę na maszynie.

Panią Magdę odwiedziły również dzieci z grupy "Muchomorki".

 

postheadericon Pszczółki i tajemnicze zamki

W dniach 5-9 marca dzieci z grupy "Pszczółki" realizowały tematykę " Tajemnicze zamki". Podczas zajęc dzieci odwiedziły wirtualnie zamek królewski. W tym tygodniu zamieniały się w konstruktorów i przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów tworzyły zamki. Konstruowały zamki z klocków oraz darów Froeble. Zwieńczeniem tematyki był dzień podczas którego dzieci wykorzystując materiały wtórne ( pudełka, pojemniki) do  budowania zamków.

Poprawiony (poniedziałek, 12 marca 2018 20:44)

 

postheadericon Pszczółki w bibliotece

Dzieci z grupy "Pszczółki" odwiedziły filię Miejskiej biblioteki . Przedszkolaki podczas spotkania miały możliwość poznać pracę bibliotekarki oraz wysłuchały bajki czytanej przez panią bibliotekarkę oraz uczestniczyły w zabawach czytelniczych.  Pani bibliotekarka omówiła potrzebę codziennego słuchania bajek czytanych przez dorosłych  w domu - przedszkolu , ograniczania oglądania telewizji i korzystania z komputera Celem wizyty było rozwijanie wśród dzieci zainteresowań literaturą dziecięcą .  Wróciły zadowolone i uśmiechnięte, bogatsze o nowe czytelnicze doświadczenia.

Poprawiony (poniedziałek, 12 marca 2018 20:48)

 

postheadericon Przedszkolaki w salonie fryzjerskim

Pod koniec lutego na zajęciach w przedszkolu dzieci z grupy "Pszczółki"  realizowały tematykę związaną z poznawaniem pracy  z najbliższego otoczenia. W związku z tym dzieci z grupy odwiedziły salon fryzjerski. Przedszkolaki mogły na własne oczy zobaczyć na czym polega praca fryzjerki. Dzięki uprzejmości pani Agnieszki właścicielki salonu fryzjerskiego dzieci z grupy VI miały możliwość obejrzenia z bliska pracy fryzjerki: strzyżenia i modelowania włosów, a także mogły zapoznać się z wyposażeniem zakładu. Przedszkolaki skorzystały również z usług fryzjerskich dzięki czemu powstały piękne fryzury. Wycieczka do salonu fryzjerskiego sprawiła przedszkolakom radość i dostarczyła im wiele wiadomości i doświadczeń – co ważne – nie tylko dziewczynkom, ale również chłopcom.

Salon fryzjerski odwiedziły również dzieci z grupy "Krasnoludki".

Poprawiony (poniedziałek, 12 marca 2018 20:50)

 

postheadericon Krasnoludki w świeci bajek

Dzieci z grupy Krasnoludki przygotowały i wystawiły 3 przedstawienia pt; "Brzydkie Kaczątko", "Czerwony Kapturek" i "Paweł i Gaweł". Do stworzenia postaci i przygotowania  scenografii wykorzystały dary Froebla.

Poprawiony (środa, 28 lutego 2018 21:08)

 

postheadericon Zdrowy przedszkolak

Dzieci z grupy Krasnoludki 25.01.2018 r wzięły udział w akcji prozdrowotnej, zorganizowanej przez Zespół Szkół nr 3 im. Wł. St. Reymonta w Łukowie. Uczestniczyły w degustacji zdrowych przekąsek i koktajli owocowo-warzywnych. Nowym doświadczeniem był udział w szkolnym turnieju siatkówki.

Poprawiony (środa, 28 lutego 2018 21:03)

 
Linki

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj81
mod_vvisit_counterWczoraj38