Get Adobe Flash player
Imieniny
: Gerwazego Protazego
Ścieżka powrotu
Strona główna
Rekrutacja 2018/2019
Kontakt

Przedszkole Miejskie nr 4

Fantazja w Łukowie


os. L. Klimeckiego 14
tel. 25 798 32 21
Logowanie
Szukaj

postheadericon Spotkania przedświąteczne

Święta Bożego Narodzenia to czas, który jest okazją do wspólnego kolędowania. Tradycją naszego przedszkola w okresie przedświątecznym są spotkania z rodzicami.

Po występach i wspólnym kolędowaniu przedszkolaki złożyły życzenia i wręczyły samodzielnie wykonane podarunki. Następnie wszyscy zgromadzili się przy stole, na którym znalazły się świąteczne przysmaki. Spotkaniom w grupach  towarzyszyła niepowtarzalna i wyjątkowa atmosfera

 

postheadericon Jasełka w wykonaniu Krasnoludków

Dnia 14.12.17r. dzieci z grupy "Krasnoludki" wystawiły swoim kolegom i koleżankom Bożonarodzeniowe  przedstawienie.

Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem w pięknych strojach odtwarzali swoje role. Całość przeplatana była, pastorałkami i tańcem. Razem z przedszkolakami wystąpili rodzice.

Wszystkie grupy przedszkolaków, z zapartym tchem oglądały  przedstawienie. Burzliwe oklaski po zakończeniu przedstawienia, były nagrodą dla wykonawców – za wiele dni prób i przygotowań.

 

postheadericon Biedroneczki tworzą "Bajkę w podróży"

Dzieci z grupy "Biedroneczki" przyłączyły się do realizacji ogólnopolskiego projektu "Bajka w podróży", którego pomysłodawcą jest p. Iwona Mnich. W ramach programu zadaniem dzieci jest wymyślenie kolejnego rozdziału do "Bajki w podróży" zawierającego informacje o swoim regionie. Aby dobrze wykonać zadanie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego w Łukowie. Tam obejrzały wystawę "Historia Łukowa i Ziemi Łukowskiej" oraz "W polu i w zagrodzie". Wyposażone w wiedzę przystąpiły do tworzenia dalszych rozdziałów bajki, wzbogacając ją w ilustracje.

 

postheadericon Warsztaty Bożonarodzeniowe

W grudniu w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty Bożonarodzeniowe zorganizowane przez Muzeum Regionalne w Łukowie. wzięły w nich udział dzieci z grup : "Muchomorki", "Dzwoneczki", "Biedroneczki" i "Pszczółki". Podczas spotkania dzieci zdobyły informacje nt. zwyczaju ubierania choinki, symboliki poszczególnych ozdób. Najważniejszą i najciekawszą częścią było samodzielne wykonywanie ozdób z opłatka. Przedszkolaki robiły to z dużą starannością i zaangażowaniem. Wykonane przez dzieci gwiazdy ozdobiły choinki w salach.

 

postheadericon Niezwykły gość w przedszkolu

Do dzieci z grupy „Muchomorki” przybył niezwykły gość – Ray, owczarek australijski. Właścicielka Julita Matejek ze swoim pupilem zaprezentowali pokaz psich umiejętności. Opowiedziała również dzieciom jak należy dbać o czworonoga oraz przedstawiła kilka ciekawostek z zachowania i charakteru tego psiaka. Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy podchodzić do psa i bezpiecznie się z nim bawić. Dziękujemy!

By pomóc zwierzętom, które nie mają swoich właścicieli, ZAPRASZAMY do udziału w zbiórce karmy dla psów i kotów ze schroniska HAPPY DOG w Sobolewie zorganizowaną przez nasze przedszkole

Poprawiony (sobota, 16 grudnia 2017 19:31)

 

postheadericon Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni. Wiadomo, że tego wtedy do wszystkich dzieci przychodzi szczególny gość - Mikołaj.

Do naszego przedszkola zawitał zaraz po śniadaniu. "Motylki", "Dzwoneczki" i "Krasnoludki" przywitały go bardzo serdecznie, zaprezentowały  swoje umiejętności i zaprosiły do wspólnej zabawy. Dzieci z grupy "Muchomorki" i "Pszczółki" wcieliły się w rolę poszukiwaczy skarbów tj. prezentów. W grupie "Biedroneczki" na spotkanie z Mikołajem przybyli również rodzice, którzy obserwowali zmagania swoich pociech z zadaniami przygotowanymi przez Mikołaja. oraz obejrzeli przygotowaną na tą okazję część artystyczną.  W nagrodę za występy i dobre zachowanie św. Mikołaj wszystkim przedszkolakom wręczył wspaniałe prezenty.

Poprawiony (sobota, 16 grudnia 2017 19:33)

 

postheadericon "Odzyskomania " w naszym przedszkolu

Przedszkole Miejskie nr 4 Fantazja w Łukowie,

bierze udział w programie

„ODZYSKOMANIA”.

Gorąco zachęcamy rodziców, ich rodziny i znajomych,

aby włączyli  się do tego programu.

Celem nadrzędnym programu jest:

1. Podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez propagowanie idei prawidłowych zachowań konsumenckich i praktycznej wiedzy nt. zasad postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym (ZSEE) oraz z bateriami i przenośnymi akumulatorami.

2. Zwiększenie motywacji uczestników do postępowania zgodnie z przepisami prawa i na rzecz bezpieczeństwa swojego i środowiska przyrodniczego wskutek zaproponowania systemu gratyfikacji właściwych zachowań konsumenckich.

Od 1 XII - 29 XII 2017r do Przedszkola Miejskiego nr 4 Fantazja, można przenosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Zgromadzony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, oraz baterie i przenośne akumulatory, możemy zamienić na punkty, które wymienimy  na nagrody m.in. sadzonki roślin dębów, jabłoni czy klonów.

Drzewa i krzewy mają niesamowity wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Osoby przebywające w otoczeniu roślin są szczęśliwsze.

Drzewa w pobliżu przedszkola  zarówno ochraniają latem przed słońcem, jak i jesienią przed deszczem, a dodatkowo pochłaniają produkowany przez ludzi CO2 i wytwarzają życiodajny tlen.

Dlatego zachęcamy Państwa do udziału w programie, a dzięki temu nasze przedszkole  zostanie  obsadzone roślinami.

 

Więcej…

 
Linki

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj49
mod_vvisit_counterWczoraj34