Get Adobe Flash player
Imieniny
: Marka Jaroslawa
Ścieżka powrotu
Strona główna
Rekrutacja 2018/2019
Kontakt

Przedszkole Miejskie nr 4

Fantazja w Łukowie


os. L. Klimeckiego 14
tel. 25 798 32 21
Logowanie
Szukaj

postheadericon Dzień Chłopaka

W dnia 29 września w grupie Motylki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka.  Dziewczynki z tej okazji przygotowały dla chłopców część artystyczną.
Na zakończenie dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia oraz wręczyły upominki.

"Biedroneczki" Dzień Chłopaka świętowały dnia 2 października. Dziewczynki zaprezentowały układ taneczny z szarfami, złożyły chłopcom życzenia i wręczyły słodkie upominki.

W grupie "Pszczółki" w tym szczególnym dniu dziewczynki składały chłopcom życzenia, śpiewały „Sto lat”. Wspólnym zabawom nie było końca. Najwięcej radości sprawiła zabawa ,,Kto pierwszy założy kapelusz". Tego dnia dzięki pomocy pani Ani (mama jednego z dzieci) każdy chłopak mógł się pochwalić super tatuażem.

Poprawiony (sobota, 04 listopada 2017 13:33)

 

postheadericon Wystawa grzybów "Bezpieczne Grzybobranie"

Dzieci z grup: "Biedroneczki",  "Dzwoneczki", "Krasnoludki" i "Pszczółki" dnia 29.09.17r. obejrzały wystawę grzybów pt. "Bezpieczne grzybobranie". Wystawę zorganizowały Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łukowie oraz PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łuków w Ławkach. Przedszkolaki podziwiały ekspozycję świeżych grzybów rosnących w lasach w powiecie łukowskim. Grzyby jadalne, niejadalne i trujące eksponowane były na podłożu i w otoczeniu roślin, wśród których rosną w rzeczywistości. Wystawa zaaranżowana była w taki sposób, że przypominała leśną polanę. Przedszkolaki dowiedziały się jak rozpoznawać grzyby jadalne od trujących, jak je zbierać i dlaczego nie należy niszczyć grzybów, nawet tych niejadalnych.

 

Poprawiony (sobota, 04 listopada 2017 13:53)

 

postheadericon Próbna ewakuacja w przedszkolu

Dnia 26.09.2017r. w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja w której udział wzięły dzieci i pracownicy.

Celem akcji było ćwiczenie właściwego postępowania w razie prawdziwego zagrożenia np. pożaru budynku. Akcja  przebiegła sprawnie, bezstresowo, z zachowaniem wszystkich procedur. Próbnej ewakuacji przyglądał się strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, który pochwalili dzieci i pracowników za szybkie i bezpieczne opuszczenie przedszkola.

 

postheadericon Spotkanie z policjantami z ruchu drogowego

Dnia 21.09.17r. nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Panowie przypomnieli dzieciom zasady ruchu drogowego oraz jak bezpiecznie powinny przechodzić przez ulicę.  Policjanci wyczulili przedszkolaków że nie należy rozmawiać z obcymi, mówić im, gdzie się mieszka, przyjmować od nich słodyczy. Wyjaśnili jakie mogą być konsekwencje rozmowy z nieznajomymi.

Poprawiony (czwartek, 02 listopada 2017 17:00)

 

postheadericon Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

20.09.17r. to szczególny dzień dla wszystkich przedszkolaków. Tego dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W naszym przedszkolu z tej okazji panie przygotowały dla dzieci wiele atrakcji.

"Biedroneczki" i "Krasnoludki" świętowały wspólnie. W odświętnych czapeczkach bawiły się i tańczyły przy dźwiękach wesołej muzyki. Nie zabrakło również wspólnych sportowych konkurencji.

Dzieci z grupy "Pszczółki" i "Dzwoneczki" dzień rozpoczęły od nadmuchiwania kolorowych baloników, które były wykorzystane do wspaniałej zabawy. Następnie rzucały kółkami do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz zmagały się z balonami, które na końcu ozdobiły, zgodnie z własnymi pomysłami. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie.

Było wesoło i przyjemnie.

Poprawiony (sobota, 04 listopada 2017 13:54)

 

postheadericon Koncert zespołu Mała Orkiestra Dni Naszych

Dnia 18.09.17r. w naszym przedszkolu wystąpił zespół Mała Orkiestra Dni Naszych. Artyści zaprezentowali utwory z płyty pt. "Piosenki mądrych dzieci". Koncert był nie tylko dobrą i wesołą zabawa, ale także okazją do przekazania dzieciom ponadczasowych wartości takich jak przyjaźń, honor, mądra odwaga. Przy dźwiękach muzyki dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają na nie w domu, w sieci i na ulicy oraz jak im zaradzić. Dziękujemy zespołowi Jurka- Ogórka za wskazówki jak być mądrym dzieckiem.

Poprawiony (poniedziałek, 09 października 2017 19:12)

 

postheadericon Wyprawka przedszkolaka

Do przedszkola dla 3-4 latków niezbędne są:

 • mała poduszka "Jasiek" (podpisaną)
 • kocyk i pościel o wymiarach 100 cm x 150 cm (podpisaną)
 • worek na pościel wymiary 75 cm x 60 cm (podpisaną)
 • piżama (podpisana)
 • worek z obuwiem na zmianę
 • mały ręcznik z pętelką (podpisany)
 • 2 x 10 opakowań chusteczek higienicznych

5 - 6 latki w przedszkolu będą potrzebowały:
 • mały ręcznik z pętelką (podpisany)
 • strój gimnastyczny tj.koszulka i krótkie spodenki w  worku (podpisane)
 • szczoteczka do zębów, pasta i kubeczek wszystko (podpisane)
 • worek z obuwiem na zmianę
 • 2 x 10 opakowań chusteczek higienicznychPoprawiony (niedziela, 03 września 2017 14:54)

 
Linki

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj40
mod_vvisit_counterWczoraj80