Get Adobe Flash player
Imieniny
: Anety Bogdana
Ścieżka powrotu
Strona główna
Rekrutacja 2018/2019
Kontakt

Przedszkole Miejskie nr 4

Fantazja w Łukowie


os. L. Klimeckiego 14
tel. 25 798 32 21
Logowanie
Szukaj

postheadericon Wierszobranie

Dnia 25.10.17r. dzeci z naszego przedszkola wzięły udział w XVII Powiatowym Turnieju Recytatorskim dla Przedszkolaków „Moje Małe Wierszobranie” organizowanym przez Łukowski Ośrodek Kultury.

Swoje krasomówcze umiejętności bez tremy zaprezentowały dzieci: Michał z grupy "Krasnoludki", Jakub z grupy "Biedroneczki"  Lena z grupy "Dzwoneczki". Chłopcy zaprezentowali w duecie wiersz "Odlot szpaków". Lenka wyrecytowała wiersz pt. "Idzie jesień kolorowa". Występy dopełniły doskonale dobrane do tematu wierszy przebrania. Mali artyści nagrodzeni zostali przez publiczność gromkimi brawami, a przez organizatorów przeglądu pamiątkowymi dyplomami i słodkim upominkiem.

Poprawiony (wtorek, 21 listopada 2017 18:24)

 

postheadericon Ratownik medyczny u "Dzwoneczków"

W październiku dziec z grupy "Dzwoneczki" gościły pana Krystiana - ratownika medycznego.

Gość opowiedział dzieciom na czym polega jego praca i co trzeba zrobić, aby zostać ratownikiem   medycznym. Rozmawiał  z dziećmi na temat najczęściej występujących zagrożeń dla życia i zdrowia, które mogą pojawić się w najbliższym otoczeniu. Przestrzegał przed zabawami w niedozwolonych miejscach, z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Zapoznał również dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, pokazał w jaki sposób opatruje się rany, robi sztuczne oddychanie i przypomniał numery alarmowe.

 

postheadericon Uroczystość "Pasowania na przedszkolaka"

Październik to miesiąc pełen wrażeń dla najmłodszych dzieci z grupy "Motylki" z powodu uroczystości "Pasowania na przedszkolaka".

Podczas uroczystości Motylki w pięknych, kolorowych strojach zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.

Poprawiony (sobota, 11 listopada 2017 15:37)

Więcej…

 

postheadericon Pszczółki w projekcie edukacyjnym "Pocztówka z przedszkola"

Dzieci z grupy Pszczółki biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Pocztówka z przedszkola”. Celem projektu jest wymiana pocztówek i listów z innymi przedszkolami na terenie całej Polski. Dzięki udziałowi w projekcie przedszkolaki poznają najdalsze zakątki Polski i wzbogacają swoją wiedzę na temat naszego kraju. Dzieci nawiązały już kontakt z kilkoma przedszkolami z całej Polski a otrzymane od rówieśników pocztówki umieszczają na mapie. Niezbędnym elementem akcji była wizyta na poczcie aby wysłać listy do zaprzyjaźnionych przedszkoli.

Poprawiony (niedziela, 26 listopada 2017 15:39)

 

postheadericon Tak się bawią dzieci !!!

O tym, że do dobrej zabawy naprawdę nie potrzeba wiele przekonały się dzieci z grupy „Muchomorki”. W środę 18.10.2017 czterolatki spędziły w przedszkolu dzień bez zabawek. Z dostarczonych materiałów (pudełka, kartony, rolki, pojemniki, słomki, korki, itp.) dzieci tworzyły własne zabawki. Z pomocą pań powstały m.in.: dom dla lalek, robot, samochody, akwarium, kasztanowa gra, lornetki, smok, lalki... Przedszkolaki były zachwycone!

Poprawiony (czwartek, 02 listopada 2017 16:59)

 

postheadericon Marchewkowe ciasto w grupie "Biedroneczki"

W grupie "Biedroneczki" przy okazji omawiania tematu o warzywach odbyły się warsztaty kulinarne. Dzięki nim dzieci rozwijały nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabywały umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwijały swoją samodzielność, sprawność manualną, utrwalały zasadami savoir- vivre przy stole. Zadaniem dzieci było upiec dwie blaszki ciasta marchewkowego. Przepis na ciasto rozpisany był przy pomocy kodu z poznanych już cyfr. Finałem nauki i zabawy była degustacja ciasta.

 

postheadericon Wycieczka na wystawę Klocków LEGO w Lublinie

Dnia 10.10.17r. dzieci z grup "Muchomorki", "Dzwoneczki", "Biedroneczki", "Krasnoludki" i "Pszczółki" pojechały na wycieczkę do Lublina. Głównym punktem programu było oglądanie wystawy klocków LEGO. Były tam wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków i eksponaty interaktywne. Obejrzały filmy ukazujące świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków Lego, filmy prezentujące scenki historyczne rozgrywające się na pokładzie samolotu Air Force One, a także dowiedziały się ciekawostek nt. zwierząt, robotyki, budowli. Wielką atrakcją dla dzieci była Strefa zabaw klockami LEGO dla dzieci w każdym wieku. Dzieci mogły stawiać budowle z klocków wg wzorów a także wg własnych pomysłów. Pobyt w Lublinie zakończył spacer po starym mieście. Dzieci podziwiały starą architekturę słuchając przy tej okazji historii powstania miasta Lublin.

Poprawiony (czwartek, 02 listopada 2017 16:59)

 
Linki

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj160
mod_vvisit_counterWczoraj276