Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player
Imieniny
: Albiny Zdzislawy
Ścieżka powrotu
Strona główna
Rekrutacja 2018/2019
Kontakt

Przedszkole Miejskie nr 4

Fantazja w Łukowie


os. L. Klimeckiego 14
tel. 25 798 32 21
Logowanie
Szukaj

postheadericon Biegi 11 listopada

Dnia 11 listopada dzieci z naszego przedszkola bardzo licznie wzięły udział w XXV Łukowskie Uliczne Biegi Niepodległości których organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łukowie. Nasze przedszkole reprezentowały grupy "Biedroneczki", "Dzwoneczki" i "Krasnoludki". Przedszkolaki pokonały 150m  w kategorii "Bieg krasnala". Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale.

 

postheadericon Święto Niepodległości

Dzieci z grupy „Pszczółki” przygotowały dla swoich kolegów akademię z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor, która powitała dzieci i personel przedszkola. "Pszczółki" występy rozpoczęły od tańca narodowego - poloneza. W repertuarze pojawiły się pieśni i wiersze patriotyczne oraz Mazurek Dąbrowskiego. Nie zabrakło zabawy przy piosence „Jestem Polką i Polakiem”. Dzieci ze wszystkich grup wykonały na tę uroczystość kotyliony w barwach ojczystych.

Święto Niepodległości stało się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

Poprawiony (niedziela, 26 listopada 2017 15:32)

 

postheadericon Łukowska Moc Kultury - Moja Niepodległa

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w cyklu wydarzeń pod hasłem Łukowska Moc Kultury „Moja Niepodległa” związanymi z obchodami Święta 11 listopada.

Przedszkolaki z sukcesem zaprezentowały swoje umiejętności i wiedzę nt. historii w: konkursie wokalnym, recytatorskim  plastycznym. W konkursie recytatorskim zwyciężył Alan z grupy "Dzwoneczki" recytując wiersz "Polske skarby". W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajął Błażej z grupy "Krasnoludki". W konkursie wokalnym laureatem został Adam z grupy "Muchomorki" prezentując piosenkę.

Poprawiony (niedziela, 26 listopada 2017 15:34)

 

postheadericon Spotkanie z ornitologiem

Na początku listopada nasze przedszkole odwiedził doświadczony sokolnik, hydrobiolog i ornitologiem razem z drapieżnym ptakami. Podczas spotkania opowiedział o swojej pracy oraz o życiu i zwyczajach drapieżnych ptaków. Dzieci podziwiały z bliska jastrzębia, sokoła i sowę zwracając uwagę na  różnice pomiędzy nimi.  Gość zaprezentował dzieciom cichy lot sowy, która przeleciała ponad ich głowami. Chętne mogły potrzymać rękawicę na której siedziała sowa. Ta niesamowita lekcja przyrody na długo zapadnie dzieciom w pamięci.

Poprawiony (niedziela, 26 listopada 2017 15:37)

 

postheadericon Wierszobranie

Dnia 25.10.17r. dzeci z naszego przedszkola wzięły udział w XVII Powiatowym Turnieju Recytatorskim dla Przedszkolaków „Moje Małe Wierszobranie” organizowanym przez Łukowski Ośrodek Kultury.

Swoje krasomówcze umiejętności bez tremy zaprezentowały dzieci: Michał z grupy "Krasnoludki", Jakub z grupy "Biedroneczki"  Lena z grupy "Dzwoneczki". Chłopcy zaprezentowali w duecie wiersz "Odlot szpaków". Lenka wyrecytowała wiersz pt. "Idzie jesień kolorowa". Występy dopełniły doskonale dobrane do tematu wierszy przebrania. Mali artyści nagrodzeni zostali przez publiczność gromkimi brawami, a przez organizatorów przeglądu pamiątkowymi dyplomami i słodkim upominkiem.

Poprawiony (wtorek, 21 listopada 2017 18:24)

 

postheadericon Ratownik medyczny u "Dzwoneczków"

W październiku dziec z grupy "Dzwoneczki" gościły pana Krystiana - ratownika medycznego.

Gość opowiedział dzieciom na czym polega jego praca i co trzeba zrobić, aby zostać ratownikiem   medycznym. Rozmawiał  z dziećmi na temat najczęściej występujących zagrożeń dla życia i zdrowia, które mogą pojawić się w najbliższym otoczeniu. Przestrzegał przed zabawami w niedozwolonych miejscach, z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Zapoznał również dzieci z zasadami udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, pokazał w jaki sposób opatruje się rany, robi sztuczne oddychanie i przypomniał numery alarmowe.

 

postheadericon Uroczystość "Pasowania na przedszkolaka"

Październik to miesiąc pełen wrażeń dla najmłodszych dzieci z grupy "Motylki" z powodu uroczystości "Pasowania na przedszkolaka".

Podczas uroczystości Motylki w pięknych, kolorowych strojach zaprezentowały rodzicom swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.

Poprawiony (sobota, 11 listopada 2017 15:37)

Więcej…

 
Linki