Get Adobe Flash player
Imieniny
: Gerwazego Protazego
Ścieżka powrotu
Strona główna
Rekrutacja 2018/2019
Kontakt

Przedszkole Miejskie nr 4

Fantazja w Łukowie


os. L. Klimeckiego 14
tel. 25 798 32 21
Logowanie
Szukaj

postheadericon Teatrzyk w ŁOK-u

Dnia 3.10.17r. dzieci z grup "Biedroneczki", "Dzwoneczki" i "Krasnoludki" skorzystały z zaproszenia Łukowskiego Ośrodka Kultury i obejrzały wystawione na jego scenie przedstawienie pt. "Baśniowy pokoik" w wykonaniu aktorów.

 

postheadericon Wizyta w salonie optycznym

Dzieci z grupy "Pszczółki" dnia   swoje zajęcia rozpoczęły wierszem J. Tuwima "Okulary". Następnie opowiadały o okularach, które przyniosły  z domu. Dowiedziały się, że oprócz okularów korekcyjnych są jeszcze przeciwsłoneczne, do pływania, gogle narciarskie. okulary ochronne np. do spawania, do oglądania filmów trójwymiarowych itp. Kolejnym punktem zajęcia była zabawa z głoską i literą O, o. Przedszkolaki wyszukiwały wyrazy zaczynające się na głoskę o, dzieliły wyrazy na sylaby, bawiły się w zabawy ruchowe z literkami itd. Finałem zabaw z literką o była wizyta w salonie optycznym p. Mariusza Laskowskiego. Obejrzały tam różne rodzaje i fasony oprawek i dowiedziały się w jaki sposób powstają okulary

Poprawiony (niedziela, 26 listopada 2017 15:41)

 

postheadericon Młodzież z gimnazjum czyta przedszkolakom

Dnia 2 października dzieci z grupy Muchomorki gościły w przedszkolu gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie.  Uczniowie 3 kl gimnazjum przeczytały przedszkolakom bajkę pt. "Trzy świnki".

Poprawiony (piątek, 13 października 2017 07:18)

Więcej…

 

postheadericon Muchomorki robiły smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe

 

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw wiedzą dzieci z grupy Muchomorki. W ostatnim tygodniu  września przedszkolaki rozmawiały o owocach i warzywach. Odwiedziły również stragan z warzywami i owocami, gdzie zrobiły małe zakupy.

Poprawiony (piątek, 13 października 2017 07:19)

Więcej…

 

postheadericon Dzień Chłopaka

W dnia 29 września w grupie Motylki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Chłopaka.  Dziewczynki z tej okazji przygotowały dla chłopców część artystyczną.
Na zakończenie dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia oraz wręczyły upominki.

"Biedroneczki" Dzień Chłopaka świętowały dnia 2 października. Dziewczynki zaprezentowały układ taneczny z szarfami, złożyły chłopcom życzenia i wręczyły słodkie upominki.

W grupie "Pszczółki" w tym szczególnym dniu dziewczynki składały chłopcom życzenia, śpiewały „Sto lat”. Wspólnym zabawom nie było końca. Najwięcej radości sprawiła zabawa ,,Kto pierwszy założy kapelusz". Tego dnia dzięki pomocy pani Ani (mama jednego z dzieci) każdy chłopak mógł się pochwalić super tatuażem.

Poprawiony (sobota, 04 listopada 2017 13:33)

 

postheadericon Wystawa grzybów "Bezpieczne Grzybobranie"

Dzieci z grup: "Biedroneczki",  "Dzwoneczki", "Krasnoludki" i "Pszczółki" dnia 29.09.17r. obejrzały wystawę grzybów pt. "Bezpieczne grzybobranie". Wystawę zorganizowały Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Łukowie oraz PGL Lasy Państwowe Nadleśnictwo Łuków w Ławkach. Przedszkolaki podziwiały ekspozycję świeżych grzybów rosnących w lasach w powiecie łukowskim. Grzyby jadalne, niejadalne i trujące eksponowane były na podłożu i w otoczeniu roślin, wśród których rosną w rzeczywistości. Wystawa zaaranżowana była w taki sposób, że przypominała leśną polanę. Przedszkolaki dowiedziały się jak rozpoznawać grzyby jadalne od trujących, jak je zbierać i dlaczego nie należy niszczyć grzybów, nawet tych niejadalnych.

 

Poprawiony (sobota, 04 listopada 2017 13:53)

 

postheadericon Próbna ewakuacja w przedszkolu

Dnia 26.09.2017r. w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja w której udział wzięły dzieci i pracownicy.

Celem akcji było ćwiczenie właściwego postępowania w razie prawdziwego zagrożenia np. pożaru budynku. Akcja  przebiegła sprawnie, bezstresowo, z zachowaniem wszystkich procedur. Próbnej ewakuacji przyglądał się strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, który pochwalili dzieci i pracowników za szybkie i bezpieczne opuszczenie przedszkola.

 
Linki

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj100
mod_vvisit_counterWczoraj34