Get Adobe Flash player
Imieniny
: Filipiny Eustachego
Ścieżka powrotu
Strona główna
Rekrutacja 2018/2019
Kontakt

Przedszkole Miejskie nr 4

Fantazja w Łukowie


os. L. Klimeckiego 14
tel. 25 798 32 21
Logowanie
Szukaj

postheadericon Tak się bawią dzieci !!!

O tym, że do dobrej zabawy naprawdę nie potrzeba wiele przekonały się dzieci z grupy „Muchomorki”. W środę 18.10.2017 czterolatki spędziły w przedszkolu dzień bez zabawek. Z dostarczonych materiałów (pudełka, kartony, rolki, pojemniki, słomki, korki, itp.) dzieci tworzyły własne zabawki. Z pomocą pań powstały m.in.: dom dla lalek, robot, samochody, akwarium, kasztanowa gra, lornetki, smok, lalki... Przedszkolaki były zachwycone!

Poprawiony (czwartek, 02 listopada 2017 16:59)

 

postheadericon Marchewkowe ciasto w grupie "Biedroneczki"

W grupie "Biedroneczki" przy okazji omawiania tematu o warzywach odbyły się warsztaty kulinarne. Dzięki nim dzieci rozwijały nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania, nabywały umiejętność planowania i organizowania swoich działań, rozwijały swoją samodzielność, sprawność manualną, utrwalały zasadami savoir- vivre przy stole. Zadaniem dzieci było upiec dwie blaszki ciasta marchewkowego. Przepis na ciasto rozpisany był przy pomocy kodu z poznanych już cyfr. Finałem nauki i zabawy była degustacja ciasta.

 

postheadericon Wycieczka na wystawę Klocków LEGO w Lublinie

Dnia 10.10.17r. dzieci z grup "Muchomorki", "Dzwoneczki", "Biedroneczki", "Krasnoludki" i "Pszczółki" pojechały na wycieczkę do Lublina. Głównym punktem programu było oglądanie wystawy klocków LEGO. Były tam wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków i eksponaty interaktywne. Obejrzały filmy ukazujące świat nauki i wiedzy przez pryzmat klocków Lego, filmy prezentujące scenki historyczne rozgrywające się na pokładzie samolotu Air Force One, a także dowiedziały się ciekawostek nt. zwierząt, robotyki, budowli. Wielką atrakcją dla dzieci była Strefa zabaw klockami LEGO dla dzieci w każdym wieku. Dzieci mogły stawiać budowle z klocków wg wzorów a także wg własnych pomysłów. Pobyt w Lublinie zakończył spacer po starym mieście. Dzieci podziwiały starą architekturę słuchając przy tej okazji historii powstania miasta Lublin.

Poprawiony (czwartek, 02 listopada 2017 16:59)

 

postheadericon Teatrzyk w ŁOK-u

Dnia 3.10.17r. dzieci z grup "Biedroneczki", "Dzwoneczki" i "Krasnoludki" skorzystały z zaproszenia Łukowskiego Ośrodka Kultury i obejrzały wystawione na jego scenie przedstawienie pt. "Baśniowy pokoik" w wykonaniu aktorów.

 

postheadericon Wizyta w salonie optycznym

Dzieci z grupy "Pszczółki" dnia   swoje zajęcia rozpoczęły wierszem J. Tuwima "Okulary". Następnie opowiadały o okularach, które przyniosły  z domu. Dowiedziały się, że oprócz okularów korekcyjnych są jeszcze przeciwsłoneczne, do pływania, gogle narciarskie. okulary ochronne np. do spawania, do oglądania filmów trójwymiarowych itp. Kolejnym punktem zajęcia była zabawa z głoską i literą O, o. Przedszkolaki wyszukiwały wyrazy zaczynające się na głoskę o, dzieliły wyrazy na sylaby, bawiły się w zabawy ruchowe z literkami itd. Finałem zabaw z literką o była wizyta w salonie optycznym p. Mariusza Laskowskiego. Obejrzały tam różne rodzaje i fasony oprawek i dowiedziały się w jaki sposób powstają okulary

Poprawiony (niedziela, 26 listopada 2017 15:41)

 

postheadericon Młodzież z gimnazjum czyta przedszkolakom

Dnia 2 października dzieci z grupy Muchomorki gościły w przedszkolu gimnazjalistów z Zespołu Szkół nr 1 w Łukowie.  Uczniowie 3 kl gimnazjum przeczytały przedszkolakom bajkę pt. "Trzy świnki".

Poprawiony (piątek, 13 października 2017 07:18)

Więcej…

 

postheadericon Muchomorki robiły smaczne i zdrowe szaszłyki owocowe

 

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw wiedzą dzieci z grupy Muchomorki. W ostatnim tygodniu  września przedszkolaki rozmawiały o owocach i warzywach. Odwiedziły również stragan z warzywami i owocami, gdzie zrobiły małe zakupy.

Poprawiony (piątek, 13 października 2017 07:19)

Więcej…

 
Linki

Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj137
mod_vvisit_counterWczoraj134